Atrakcyjne oświetlenie w industrialnym stylu

Atrakcyjne oświetlenie w industrialnym stylu

Planując aranżację wnętrza, nie można zapomnieć o oświetleniu dostosowanym do jego funkcji. W zależności pod tego, czy jest to pomieszczenie o charakterze wypoczynkowym, czy przeznaczone do pracy, różnice mogą dotyczyć formy opraw, jaki i parametrów samego światła, np. jego barwy. Poza koniecznością dostosowania opraw do pełnionej przez określone pomieszczenie funkcji, bardzo ważne jest również dostosowanie ich wyglądu do stylistyki wnętrza. To – jak się okazuje – nie powinno być trudne, z uwagi na szeroki asortyment oferowany współcześnie przez producentów oświetlenia.

Zróżnicowany design dostępny na rynku oświetleniowym pozwala sprostać najbardziej wyszukanym oczekiwaniom. Z łatwością umożliwia również dostosowane do ich formy do stylu architektury wnętrza. I dla przykładu, jeśli inwestor zdecyduje się na wystrój w s w stylu nowoczesnym, to stosunkowo łatwo najdzie lampy odpowiadające tej stylistyce. Ich szeroki wybór dostępny jest na stronie Lampy.it.

Oprawy oświetleniowe Carron

Przykładem takich opraw są lampy z serii Carron. Niezwykle skromne, minimalistyczne, pozbawione elementów dekoracyjnych. Ich ogromny urok tkwi w prostej formie, na którą składa się ażurowy klosz wykonany z metalu w kolorze miedzi. Charakteryzuje go regularność i symetryczny kształt. Klosz jest stosunkowo nieduży, a jego obecność nadaje lampie wyraźnie industrialną wygląd. Oprawy z tej serii dostępne są w różnych odsłonach. Różnice dotyczą ilości źródeł światła oraz usytuowanie względem siebie. Taka lampa doskonale sprawdzi się zawieszona nad stołem w jadalni.

Lampy z serii Darling

Przykładem innych lamp wpisujących się w stylistykę loftów są lampy z serii Darling. Również w tym przypadku możemy mówić o skromnej formie i minimalizmie. Lampy Darling charakteryzują się kloszem w kształcie odwróconej do góry dnem, czarnej misy. W jej budowie widoczne pozostają elementy łączenia klosza ze sznurem, na którym został zawieszony. Całość zyskuje niepowtarzalny wygląd, który doskonale odzwierciedla założenia stylu industrialnego. Widoczne miejsce łączenia, zamiast wpływać w negatywny sposób na wrażenia wizualne, dodaje takiej oprawie subtelności i uatrakcyjnia jej wygląd. W tek serii znajdziemy lampy z różną ilością źródeł światła oraz kloszów, a także rozmaitym ich względem siebie ustawieniu, co umożliwia dostosowanie wyboru do konkretnego wystroju.

Lampa Volta

W wystrój w stylu industrialnym świetnie wpisuje się również lampa o nazwie Volta. Wykonana została z betonu, co doskonale odzwierciedla charakterystykę industrialnego wnętrza. Oprawa posiada pięć źródeł światła zawieszonych na różnej wysokości. Wyróżnia je to, że nie zostały w żaden sposób osłonięte, co dodaje im surowości. Dodatkowo wrażenie to potęguje zastosowany w budowie oprawy beton. Lampa Volta doskonale sprawdzi się we wnętrzach o różnym przeznaczeniu. Może zagościć w biurze, salonie, a nawet w sypialni.

Oprawa oświetleniowa Madrid

Niektóre z dostępnych na rynku opraw oświetleniowych z powodzeniem wpisują się w wystrój pomieszczeń utrzymanych w różnym stylu. Doskonałym przykładem takiej lampy jest model Madrid. Wyróżnia go prosty, geometryczny kształt i niepowtarzalna forma. Lampa zbudowana została z trzech kwadratów i różnej wielkości. Do jej produkcji zastosowano metal oraz tworzywo sztuczne. Taka lampa za sprawą minimalistycznej formy może dawać wrażenie surowości, ale wprowadzona do pomieszczenia w stylu nowoczesnym wniesie ze sobą do aranżacji subtelną elegancję. Taka oprawa stanowi doskonałą alternatywę dla osób, które nie boją się odważnych propozycji, a w aranżacji stawiają na wyraziste elementy, które przyciągają uwagę. Wykorzystane w lampie oświetlenie ledowe sprzyja umieszczaniu jej w miejscach przeznaczonych do wypoczynku. A ponieważ emituje stonowane światło, świetnie sprawdza się jako oświetlenie o charakterze dekoracyjnym i wprowadza do aranżacji przyjemną, sprzyjającą relaksowi atmosferę.

Lampy w stylu industrialnym mogą przybierać różne formy, co wpływa na ich dużą różnorodność. Szeroki wybór umożliwia dostosowanie oprawy do konkretnego wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge