Ekologiczne pakowanie artykułów do wysyłki – sprawdzone materiały

Ekologiczne zachowania to dziś już nie moda, a potrzeba we współczesnym życiu. O ochronę środowiska może zadbać każdy z nas. Ten krok już jakiś czas temu zaczęły podejmować firmy z różnych branż, w tym sklepy internetowe, które zajmują się wysyłką zamówień. W co bowiem pakować, by było niekosztownie i ekologicznie? Jak przygotować w domu paczkę do wysyłki, aby nie wytwarzać zbędnych odpadów? Sprawdźmy!

Folia bąbelkowa – do wielokrotnego wykorzystania

Dobrze nam znana folia bąbelkowa to jeden z najlepszych materiałów do pakowania i zabezpieczania rozmaitych elementów. Jest lekka, świetnie amortyzuje dzięki formie małych pęcherzyków wypełnionych powietrzem. Chroni nawet delikatne i kruche przedmioty, poza tym wypełnia wolne przestrzenie w paczkach. Może również zabezpieczać przed dostępem wilgoci oraz zanieczyszczeń.

Co z ekologicznością? Choć to folia, nie można jej odmówić w pewnym stopniu ekologiczności. Mamy bowiem do czynienia z surowcem, który nadaje się do ponownego wykorzystania. Gdy odbieramy paczkę, której zawartość była owinięta pęcherzykową folią, nie musimy jej od razu wyrzucać. Możemy z niej korzystać podczas samodzielnego szykowania paczki, którą planujemy wysłać do znajomego bądź kogoś z rodziny. Nadajemy w ten sposób folii bąbelkowej drugiego życia.

Ten sam materiał wykorzystamy do innych celów. Sprawdza się on bowiem jako termoizolator podłożony na przykład pod materac. To ciekawe i praktyczne rozwiązanie, gdy spodziewamy się gości, ale poza materacem i dodatkową pościelą nie jesteśmy w stanie zaoferować im klasycznego łóżka.

Folia bąbelkowa nadaje się do ozdabiania ciast, w tym tortów. Dzięki niej powstaje efekt plastra miodu. Dzieci zaś wykorzystają ją jako jeden z surowców do tworzenia prac plastycznych i technicznych. A jeśli mamy możliwość tak mnogiego zastosowania i ponownego wykorzystania materiału, jakim jest folia bąbelkowa, to z powodzeniem możemy o niej powiedzieć, że jest ekologiczna.

Skropak – bezpieczny dla środowiska

Skropak to ekologiczny wypełniacz do paczek. Jego zastosowanie pozwala na wypełnienie wszystkich wolnych przestrzeni w kartonach i rozmaitych pudełkach. Dzięki temu zawartość nie jest narażona na przemieszczanie podczas transportu. To jednak nie wszystkie zalety. Skropak jest lekki, więc nie wpływa znacząco na koszty przesyłki.

Surowiec ten jest nie tylko ekologiczny, ale i w pełni biodegradowalny. Wykonany bowiem w całości ze składników pochodzenia roślinnego. Rozpuszcza się w wodzie i nadaje się do kompostowania. W żaden sposób nie zagraża środowisku naturalnemu.

Mamy do czynienia z materiałem lekkim, niedrogim, wytrzymałym, praktycznym i ekologicznym.

Poduszki powietrzne – doskonała amortyzacja

Poduszki powietrzne gwarantują doskonałą amortyzację. Chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi, w tym pęknięciami i stłuczeniami. Są bardzo łatwe w użyciu, bo między każdą poduszką znajdują się perforacje ułatwiające ich odrywanie.

98% poduszek powietrznych to… powietrze. Są tanie w zastosowaniu, trwałe i przyjazne dla środowiska. Pozostałe bowiem 2% folii wchodzącej w ich skład nadaje się do ponownego wykorzystania bądź recyklingu.

Jeśli chcemy pakować ekologicznie i niedrogo mamy do wyboru aż trzy wyżej wymienione produkty. Ich zastosowanie jest proste, zalety nieocenione, a koszty użycia minimalne. Do tego możemy wreszcie zadbać o środowisko niewielkim wysiłkiem. Połączenie tych cech sprawia, że właśnie tu surowce na rynku stają się bezkonkurencyjne.

Artykuł przygotowano przy współpracy z

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge