Grzejnik łazienkowy elektryczny, czyli dbamy o komfort termiczny domowników

W łazience liczy się wystrój, funkcjonalność, ale i zapewnienie komfortu termicznego. Tutaj musi być wyższa temperatura niż w pozostałych pomieszczeniach, ponieważ bierzemy prysznic, kąpiemy się i wykonujemy czynności pielęgnacyjne przy dzieciach. W tym celu niezbędne jest odpowiednie ogrzewanie.

Spośród coraz bardziej popularnych systemów grzewczych wybieramy grzejniki elektryczne. Czym się charakteryzują i dlaczego warto na nie postawić?

Grzejniki elektryczne mogą być ekonomiczne!

Korzystanie z systemów grzewczych, które wymagają podłączenia do sieci instalacji elektrycznej, nie wydaje się być oszczędnym rozwiązaniem. Dziś jednak mamy do wyboru nowoczesne urządzenia, które pobierają niewiele prądu, mogą działać przez krótki czasu, a w połączeniu z dostępnością zmiennych taryf, finalnie jesteśmy w stanie zapewnić sobie ekonomiczne ogrzewanie.

Elektryczne grzejniki przynoszą oszczędności, ponieważ nagrzewają się bardzo szybko. To zaś oznacza, że wystarczy je włączyć na kilka minut przed planowaną kąpielą, aby całą łazienkę wypełniło przyjemne ciepło. Taki grzejnik nie musi być włączony przez cały czas, a to oznacza minimalizowanie wydatków na ogrzewanie.

Do tego zwraca się uwagę na szereg funkcjonalności, jakie może posiadać nowoczesny grzejnik elektryczny łazienkowy. Przede wszystkim jest to termostat, za pomocą którego precyzyjnie ustawiamy temperaturę, jaka ma panować w pomieszczeniu. Z dodatkowych funkcji przydaje się planowanie ogrzewania, wykrywanie nieobecności z łazience lub otwartego okna. Teoretycznie to tylko kilka prostych dodatków, łatwych w obsłudze funkcji, w praktyce zaś duża wygoda użytkowania i zdecydowanie większa elastyczność.

Typy grzejników do łazienek

Do wyboru mamy różne rodzaje grzejników łazienkowych, lecz największe zainteresowanie wzbudzają konstrukcje drabinkowe, nie tylko ze względu na swoją estetykę.

Drabinkowe grzejniki elektryczne można umieszczać w różnych miejscach w łazience. Ich montaż zależny jest praktycznie tylko od dostępu do źródła instalacji elektrycznej. Dobrze sprawdzają się umieszczone np. pod parapetem okiennym. Konstrukcja drabinki daje szansę na suszenie ręczników oraz drobnych elementów garderoby.

Jako dodatkowe źródło ciepła można zastosować promienniki podczerwieni. Nadają się do montażu na ścianach lub sufitach. Mają postać płaskich paneli, dlatego łatwo je wkomponować w niewielką łazienkę, a nawet ukryć za szafką lub ozdobną grafiką. Dzięki temu łączy się funkcjonalność oraz atrakcyjną aranżację łazienki.

Zastosowanie promienników może być równie ekonomiczne, co klasycznych grzejników elektrycznych. Nie potrzebują one wiele prądu, by uzyskać pożądaną temperaturę, a następnie utrzymywać ją przez długi czas. I wreszcie mamy do czynienia z ciepłem, które jest zdrowe dla domowników, bo wykorzystuje się tutaj fale podczerwieni. Te znane z medycyny.

Na co zwracać uwagę?

Wybierając grzejnik elektryczny należy zwracać uwagę na jego wymiary, moc oraz funkcjonalności, takie jak zaopatrzenie w termostat. Moc jest ważna szczególnie w grzejnikach drabinkowych. Ich wykorzystanie jako dodatkowej suszarki wymaga wyboru urządzenia o większej mocy grzewczej, ponieważ część z niej zostanie zużyta na suszenie ręczników czy bielizny. Nie można zapominać o kubaturze pomieszczenia, dostępności gniazdek elektrycznych i ich zabezpieczeniu.

Jeśli uwzględnimy powyższe elementy, uda się znaleźć urządzenie, które spełni wszystkie nasze oczekiwania. Zapewni ciepło, wygodę użytkowania oraz estetykę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge