Jaki parasol ogrodowy warto wybrać?

Jaki parasol ogrodowy wybrać do małego, przydomowej ogródka? Jaki do tego przestronnego, w którym co weekend spotykamy się z rodziną i znajomymi? Przed takim dylematem staje wielu właścicieli, którzy liczą na funkcjonalność, estetykę i racjonalne ceny.

Podpowiadamy, jaki parasol ogrodowy warto wybrać w zależności od wielkości ogrodu. Doradzamy również, na co zwracać uwagę podczas wybierania tego elementu.

Jaki parasol ogrodowy do małego ogrodu?

Jeśli ogród jest dość niewielki, a na co dzień, weekendowo czy w sezonie letnim korzystamy tylko z niewielkiego stołu ogrodowego, wystarczy uniwersalny, prosty parasol, który wkłada się w otwór stołu. Pod spodem pojawia się najzwyklejsza podstawa, którą można wypełnić wodą bądź piaskiem, dla uzyskania większej stabilności parasola.

To rozwiązanie proste, niedrogie i wystarczające jak na niewielkie ogrody otaczające skromne domki. Z tej propozycji skorzystają również użytkownicy podmiejskich działek, ponieważ taki parasol z podstawą można ustawić w dowolnym miejscu, np. obok rozłożonego ręcznika czy koca, na którym odpoczywamy zażywając kąpieli słonecznych, licząc jednak na odrobinę cienia w upalny dzień.

Parasol ogrodowy do przestronnych ogrodów

Duże ogrody pozwalają na niemalże dowolne wyposażenie. Tutaj łatwo zorganizować miejsce do odpoczynku. Można wybrać zestaw mebli ogrodowych, który pomieści domowników i wielu gości. Jednak i w tym przestronnym ogrodzie czasami upał daje się we znaki, szczególnie w sezonie letnim.

Parasol ogrodowy pozwala więc uzyskać cień, w którym można odetchnąć od silnych promieni słonecznych. Co więcej, ustawiony w taki sposób, aby zapewniał cień nad stołem, pozwala na komfort wspólnego spożywania posiłków. Poza tym jedzenie, nawet najzwyklejsze i najprostsze przekąski nie powinny być wystawione bezpośrednio na działanie promieni słonecznych. „Organizując” cień przedłużamy ich trwałość i sprawiamy, że to, co apetyczne, pachnące i ładnie podane, faktycznie takim zostaje.

Jaki parasol ogrodowy będzie odpowiedni do sporego ogrodu? Dobrze jest poszukać konstrukcji z możliwością regulacji kąta ustawienia czaszy. Ponadto czasza powinna mieć dość dużą średnicę. Podstawa musi być solidna, ciężka, masywna, aby utrzymała ciężar całej konstrukcji parasola i nie pozwoliła na jego przewrócenie się, np. pod wpływem silnych podmuchów wiatru.

Żagiel zamiast parasola

Jest jeszcze jedna ciekawa opcja, a mianowicie żagiel. To nie typowy parasol, lecz sporych rozmiarów materiał, który jest rozciągany między domem a ustawionymi w wybranym miejscu słupkami podtrzymującymi. Tę konstrukcję montuje się na stałe, więc trzeba to wziąć pod uwagę planując tworzenie zacienionych stref ogrodowych.

Musimy pamiętać o stabilności, trwałości, jakości i estetyce parasoli ogrodowych. To najważniejsze elementy, które należy wziąć pod uwagę podczas kupowania. Zatem jaki parasol ogrodowy warto wybrać? Ten, który będzie pod każdym względem spełniał oczekiwania użytkowników, ale i funkcje, na jakich tym ostatnim najbardziej zależy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge