Koperta – jak wybrać odpowiednią w zależności od pakowanego artykułu?

Odpowiednio dobrana koperta ma znaczenie dla wysyłanych dokumentów, ale i różnego rodzaju artykułów. To ona odpowiada za ochronę, zabezpieczenie przed wzrokiem osób postronnych, poza tym może mieć wpływ na to, jak firmę odbierają klienci. Jak dobrać właściwą kopertę? Które jej elementy są najważniejsze? Sprawdzamy!

Koperta – standardowe rozwiązanie

Klasyczna koperta nadaje się najczęściej do wysyłania dokumentów, listów bądź kartek. Dostępna w różnych rozmiarach gwarantuje, że uda się przekazać odbiorcy nie tylko ważne dokumenty, ale i formularze czy materiały reklamowe, bez ich uszkodzenia w trakcie transportu.

Do wyboru są nie tylko koperty białe, ale i kolorowe. To zaś sprawia, że firma może się wyróżnić na tle innych, decydując się na estetyczniejszą i ciekawszą kopertę. Klienci indywidualni postawią zaś na takie rozwiązanie, gdy będą mieli w planach wysyłanie korespondencji prywatnej do bliskich osób.

Klasyczne koperty to standardowy, najprostszy i najtańszy sposób na wysyłkę rozmaitych dokumentów czy ulotek i materiałów reklamowych drukowanych. Mają one jednak wady. Przede wszystkim wykonanie z papieru nie zapewnia idealnej ochrony, gdy koperta zostaje narażona na działanie czynników zewnętrznych. To dlatego warto zwrócić uwagę na inne rodzaje kopert, które znajdujemy na rynku.

Koperta bąbelkowa – lepsze zabezpieczenie

Zdecydowanie lepsze zabezpieczenie dla przesyłek zapewniają koperty bąbelkowe. Posiadają one te same zalety, co folia pęcherzykowa. Ich wnętrze zostaje bowiem wyklejone arkuszem folii posiadającej liczne pęcherzyki wypełnione powietrzem. Taka konstrukcja wpływa na maksymalne zabezpieczenie pakowanych do środka dokumentów, ale i lekkich, podatnych na uszkodzenia i wstrząsy artykułów.

Wybierając kopertę bąbelkową trzeba mieć na uwadze, że jej wymiar wewnętrzny będzie mniejszy niż wymiar zewnętrzny. Tym pierwszym należy się kierować dobierając rozmiary do rozmiarów wysyłanych produktów.

Atutem takiej koperty jest również stosunkowo niewielki koszt wysyłki. Jest ona lekka, zatem przesyłka staje się droższa głównie o samą cenę tego typu koperty.

Do wysyłania ważnych dokumentów i kosztowności

Maksymalne zabezpieczenie gwarantują specjalne koperty bezpieczne. Są one trwałe, wytrzymałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Najważniejsze jest jednak to, że nie da się ich otworzyć bez uszkodzenia. To zaś oznacza, że zawartość dociera do odbiorcy w pełni bezpiecznie, bo każde naruszenie powoduje trwałe uszkodzenie koperty i niemożność jej ponownego zamknięcia. Odbiorca wie zatem, czy ktoś próbował podejrzeć lub wykraść zawartość takiej koperty.

Dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i odmiennych konstrukcjach. Do wyboru mamy szeroką gamę kopert, które przystosowane są do wysyłki konkretnych artykułów. Koperta ma za zadanie chronić. Nie jest jedynie opakowaniem zewnętrznym, dlatego należy ją właściwe dobierać, zgodnie z rodzajem pakowanych dokumentów bądź rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge