Lampy w stylu retro – powrót do przeszłości

Lampy w stylu retro - powrót do przeszłości

Efektowna aranżacja nie zawsze oznacza nowoczesny wystrój. Ważne, by wybierane elementy dodawały kompozycji wyrazistości i charakteru. Klimatyczne wnętrza można budować przy pomocy lampy w stylu retro. Z jej udziałem powstają wnętrza z duszą. Takie rozwiązanie nie stanowi jednak propozycji dla każdego. Sięgającym w przeszłość designem zachwyci się pasjonat dawnych czasów i pięknych przedmiotów albo ktoś, kto lubi łączyć nowoczesność ze stylem retro.

Lampy w stylu retro doskonale uzupełniają aranżacje nawiązujące stylistyką do wystroju, jaki znamy z przeszłości. Mogą też zagościć we wnętrzach w stylu loftowym, rustykalnym albo vintage. Co więcej, doświadczeni architekci wnętrz z powodzeniem wprowadzają je do pomieszczeń utrzymanych w stylu nowoczesnym. Można tu więc mówić o pewnej uniwersalności lampy w stylu retro, która doskonale odnajduje się w różnych wnętrzach.

Lampy w stylu retro – starodawne oświetlenie

O tym, że współcześnie coraz częściej wracamy do przeszłości, można się przekonać na każdym kroku. Styl retro obecny jest w modzie, architekturze wnętrz oraz branży oświetleniowej. W aranżacjach wnętrz coraz częściej królują lampy nawiązujące stylistyką do oświetlenia z lat 50., 60. i 70. Pojawiają się też inspiracje wnętrzami pałacowymi. Niepowtarzalny klimat, jaki potrafi stworzyć takie oświetlenie przekonuje coraz więcej osób. Tym chętniej lampy w stylu retro, które zyskały już spore grono sympatyków, wprowadzane są do współczesnych aranżacji.

Ponadczasowe wnętrze z oświetleniem w roli głównej

Lampy w stylu retro swoim wyrazistym designem zwracają uwagę użytkowników. Wprowadzane do konkretnego wnętrza nierzadko stanowią istotny element dekoracyjny. Choć wydawać się mogło, że lata świetności mają już za sobą, dziś wracają na salony w wielkim stylu. Wśród takich opraw znajdziemy różne typy oświetlenia dzięki czemu z łatwością dostosujemy oświetlenie do konkretnych wymagań. Inwestor może wybierać spośród żyrandoli, lamp wiszących, kinkietów i plafonów. W ofercie producentów oświetlenia znajdą się też lampy stojące w stylu retro.

Oświetlenie retro, czyli jakie?

Czym charakteryzują się lampy w stylu retro? Ich stylistyka nie pozostawia wątpliwości i od razu nasuwa nam, że chodzi własnie o ten,  a nie inny styl. Efektowne żyrandole, kinkiety i lampy wiszące są jedyne w swoim rodzaju. Wykonane zazwyczaj z metalu, szkła oraz drewna i utrzymane w kolorze starego złota, patyny albo brązu. Współcześnie produkowane lampy w stylu retro często utrzymane są w kolorze uniwersalnej czerni,dzięki czemu doskonale współgrają z wnętrzami zaaranżowanymi w innych stylach.

Aby utrzymać wnętrze w stylu vintage, gdzie przeszłość miesza się ze współczesnością, nie potrzeba wcale rewolucyjnych zmian, czy wyszukanych materiałów. Wystarczy, że znajdziemy na strychy oświetlenie z lat 50. albo kupimy lampy stylizowane na stare. Dla jednych będą to starocie, dla innych prawdziwe skarby, które potrafią odmieniać wystrój. Lampy w stylu retro mają bowiem tę moc, że potrafią zaczarować wnętrze i wprowadzić do niego niepowtarzalny klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge