Lampy wiszące kule – do jakich wnętrz pasują?

Lampy wiszące kule są na tyle uniwersalne, że z powodzeniem można dla nich znaleźć miejsce w dowolnym pomieszczeniu i praktycznie każdej aranżacji. Są estetyczne, przyjemne dla oka, a do tego dostępne w szerokiej palecie konstrukcji, więc zadowalają najbardziej wymagających użytkowników.

Do jakich wnętrz lampy wiszące kule będą pasowały najlepiej? Sprawdzamy!

Lampy wiszące kule w aranżacjach industrialnych

Modne wciąż lofty i wystroje industrialne kochają prostotę, minimalizm, klasę i style. Te cechy oferują dostępne na rynku lampy wiszące kule. Mogą być pojedyncze, ale i w liczbie dwóch albo i więcej. Im jest ich więcej, tym ciekawsze możliwości aranżacyjne.

W industrialnych wnętrzach liczy się minimalizm i prostota, ale nie można zapominać o stylu i klasie. Do tego charakterystyczne kolory czy materiały. Na co zatem warto postawić? Na kule transparentne, we wnętrzu których znajdą się kształtne lub barwne żarówki. Mogą to być także kuliste klosze z mlecznego lub barwionego szkła. Ożywią i dodadzą surowemu wnętrzu sporo charakteru.

Kuliste klosze w aranżacjach glamour

Kolejnym wystrojem, do którego pasują lampy wiszące kule, jest aranżacja glamour. Tutaj mamy miejsce na blask i błysk, szklane lub kryształowe elementy, trochę luksusu i sporo wyrafinowania. Dlatego właśnie chętnie widzimy tu kuliste oświetlenie wiszące.

Zamiast jednak na suficie umieszczać pojedynczą lampę kulistą, lepiej postawić na konstrukcję, która ma kilka kulistych kloszy. Doskonale sprawdzą się te w barwach srebra i złota. Może to być lampa, w której poszczególne klosze będą w tych samych lub różnych rozmiarach. Zróżnicowanie rozmiarów i poziomów, na których się znajdą, pozwala na wydobycie głębi wystroju. Ponadto to sposób na urozmaicenie wnętrza, które jest urządzone w stylu glamour, ale dotychczas brakowało mu czegoś wyrazistego, zwracającego na siebie uwagę.

Klasyczne, tradycyjne i vintagowe wystroje

Czy w klasycznych, tradycyjnych i bliskich klimatom vintage wystrojach jest miejsce na skromne, minimalistyczne, choć wciąż oryginalne oświetlenie kuliste? Zdecydowanie tak! Kule bowiem mogą przyjmować różne kolory i rozmiary, poza tym kuliste klosze nie muszą być tylko szklane.

Możemy wybrać lampy z kloszami papierowymi, wiklinowymi, metalowymi lub drewnianymi. Do tego barwna lub transparentna żarówka, ta zwyczajna, w klasycznym kształcie lub zdecydowanie bardziej oryginalna, nawet z widocznym żarnikiem.

Do każdego pomieszczenia

Kulistym lampom dajemy szansę nie tylko w różnych wystrojach, ale i w dowolnym pomieszczeniu. To doskonały sposób na oświetlenie łazienki – np. w okolicach lustra lub jako oświetlenie główne. Tą samą drogą pójdziemy, gdy będziemy chcieli rozświetlić jadalnię, kuchnię, salon, domowe biuro czy sypialnię.

Lampy wiszące kule w przedpokoju albo garderobie? Bardzo proszę! W zależności od wybranej konstrukcji, rozmiarów, kolorów i łączeń z innymi materiałami, będą spełniać narzucone im role, a do tego odpowiedzą na wymagania domowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge