Łazienka w bieli – propozycja nowoczesnej i ciekawej aranżacji

Łazienki w bieli od podłogi aż po sufit. Takie aranżacje nie wychodzą z mody. Choć dominuje w nich jedna, dość klasyczna i popularna barwa, nie zasługują na miano nudnych czy banalnych. Wręcz przeciwnie!

Dlaczego łazienki pełne białych odcieni są uniwersalne, praktyczne i ciekawe pod względem estetyki? Jak je ożywić nie zmieniając dominującej kolorystyki?

Łazienka w bieli – najważniejsze zalety

Biały to kolor uniwersalny, który wpisuje się w dowolną aranżację. Ponadto jest to jasna barwa, dzięki czemu zastosowana w pomieszczeniu, w tym w łazience, sprawia wrażenie, że przestrzeń jest większa. W takiej łazience czujemy się komfortowo, bezpiecznie i przyjemnie. W końcu dominująca biel nadaje się do zestawienia z dowolnymi kolorami.

Łazienka w bieli jest stosunkowo łatwa do utrzymania w czystości. Jest również dość jasna, a w połączeniu z dobrze dobranym oświetleniem, stwarza idealne warunki do wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających. Z tego względu biel wybiera się głównie do małych pomieszczeń, łazienek, które nie mają dostępu do okna.

Biel w skromnej łazience

Skromna, niewielkich rozmiarów łazienka, nie musi być nijaka i sprawiająca wrażenia zbyt ciasnej. Wystarczy zastosować w niej dużych rozmiarów białe płytki. Korzysta się z dwóch elementów, które wpływają na optyczne powiększenie przestrzeni – jasnej barwy oraz sporych płytek tworzących jednolitą taflę. Można je zastosować zarówno na ścianach, jak i na podłodze.

Do bieli pasują praktycznie wszystkie kolory. Jeśli domownicy oczekują aranżacji glamour bądź luksusowej, mogą postawić na czarne, eleganckie akcenty. W niewielkiej łazience wystarczą dodatki w ciemnej barwie, żeby uzyskać taki efekt i jednocześnie nie przytłoczyć wnętrza.

Pokój kąpielowy z dominującą bielą

Biel będzie idealna do obszernych pokojów kąpielowych. Można do niej dobrać elementy wyposażenia bazujące na drewnie. Ten naturalny materiał nadaje przytulności i ciepła w łazienkach. Poza tym wpływa na możliwość stworzenia unikalnego wystroju, ponieważ do wyboru są różne gatunki drewna. Za każdym razem charakterystyczne i niebanalne, a to za sprawą rysunku drewna, ciekawego usłojenia oraz niejednorodnych barw.

Do przełamania posłużą soczyste barwy. Na białej ścianie ulokowane gdzieniegdzie kolorowe półki lub doniczki w jaskrawych odcieniach, a w nich świeże kwiaty. Taka aranżacja zyskuje na świeżości, nowoczesności i nie potrzebuje żadnych dodatkowych zabiegów, by wpisywać się we współczesne trendy wnętrzarskie.

Jak ożywić białą łazienkę?

Sprawdzone sposoby, by łazienka w bieli zyskała na ciekawym wyrazie, to zastosowanie nie tylko wyrazistych barw. Można postawić na chromowany i kształtny grzejnik drabinkowy. Do tego kryształowe oświetlenie lub duże lustro w złoconej oprawie. Na pewno nie będzie nudno!

Łazienka w bieli to jeden z trendów aranżacyjnych, który jest chętnie wykorzystywany, ale i stanowi bazę do stworzenia niecodziennego wydania pokoju kąpielowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge