Łazienka w stylu glamour – jak dobrać oświetelnie?

Styl glamour kojarzy się z błyskotkami, dużą ilością szklanych elementów, luksusem i wyrafinowaniem. Automatycznie na myśl o oświetleniu glamour rozważamy zakup rozłożystego i obszernego żyrandola, który aż kapie błyszczącymi elementami.

Łazienka urządzona w stylu glamour to jednak nie tylko kipiące luksusem żyrandole, które od razu zwracają uwagę domowników i gości. Na jakie lampy warto postawić, urządzając łazienkę glamour?

Eleganckie kinkiety wokół lustra

W łazience musimy stworzyć idealną strefę nad umywalką. Tutaj bowiem będzie lustro, co oznacza, że najwięcej czasu spędzimy na czynnościach pielęgnacyjnych i upiększających. Panie wykonywać będą każdego dnia makijaż, panowie zaś zadbają o zarost. Bez doskonale dobranego oświetlenia się nie obejdzie!

Jak połączyć funkcjonalność tej strefy z oświetleniem pasującym do aranżacji glamour? Wybierzmy kinkiety w złotych kloszach lub z dodatkiem szklanych elementów, w których pięknie mieni się światło odbite. Takie lampy można znaleźć w sklepie https://lampy.it/.

Równie dobrze sprawdzą się klasyczne kinkiety zamontowane po obu stronach lustrach, jednak zamiast tradycyjnego klosza oferujące nietypowe propozycje abażurów. Do stylu glamour dobierzemy bowiem nie materiałowe abażury lecz te, które przypominają kaskadę wykonaną ze szklanych czy kryształowych „sznurków”. Ponownie uzyskamy efekt ciekawie rozpraszanego światła, mieniącego się w różnych odcieniach dzięki ciekawej konstrukcji kinkietów.

Oświetlenie główne – co na sufit?

Wróćmy do oświetlenia na sufit, które spełnia rolę oświetlenia głównego. Bez niego nie obejdzie się żadna łazienka! To dzięki niemu mamy zapewniony komfort korzystania z całego pomieszczenia. Swobodnie i bezpiecznie się po nim poruszamy, bez problemu przeprowadzamy dokładne sprzątanie. Poza tym możemy również liczyć na odpowiednią atmosferę, który sprzyja relaksowaniu się np. podczas długiej kąpieli w wannie.

Co wybrać na sufit? W łazienkach glamour, których wysokość oraz przestronność są standardowe, można sobie pozwolić na lampy wiszące. Mogą to być zatem obszerne i rozłożyste żyrandole, które są eleganckie, z nutą luksusu i wyrafinowania, ale nie ociekają złotem czy kryształkami. To sposób na zachowanie równowagi w łazience, która jest jednocześnie glamour i elegancka.

Gdy przestrzeń ta z założenia ma epatować efektem glamour, wszystko co błyszczące, złote czy luksusowe jest jak najbardziej dobrze widziane. Żyrandol, niezależnie od rozmiaru, niech będzie zatem kryształowy, błyszczący tak wieczorową porą, jak i za dnia. Niech ocieka wręcz swoją kosztownością. Jeśli pozostałe elementy wyposażenia są wyważone, nieprzesadzone, to właśnie żyrandol będzie skupiał na sobie uwagę i zadba o efekt końcowy.

Umiar to podstawa!

Nawet wnętrza w stylu glamour, tak jak opisywane łazienki, potrzebują umiaru i równowagi. Błyskotki, luksus i ekstrawagancja mogą się sprawdzić w takich aranżacjach, ale trzeba pamiętać, by oświetleniowe bogactwo łagodziły pozostałe zastosowane elementy, w tym kolory czy faktury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge