Meble ogrodowe z technorattanu – poznaj ich wady i zalety

Meble ogrodowe z technorattanu - poznaj ich wady i zalety

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami. Nie powinno zatem dziwić, że coraz więcej osób zaczyna się zastanawiać nad aranżacją ogrodu. Chętnie wybierane są meble ogrodowe z technorattanu. Za ich sprawą ogrodowa przestrzeń staje się elegancka i wygodna w użytkowaniu. Dostrzegamy ich liczne zalety i chętnie zastępujemy nimi meble wykonane z innych materiałów. 

Meble ogrodowe z technorattanu pojawiły się u nas jako alternatywa dla innego, bardzo cenionego materiału. Rattan, bo o nim tu mowa, jest tropikalną rośliną, której drewno już od wieków wykorzystywano w meblarstwie. Jego zaletą jest to, że pod wpływem pary wodnej staje się bardzo plastyczny i może być dowolnie formowany. Rattan jest też niezwykle dekoracyjny i wygodny w użytkowaniu. Niestety ma też jedną istotną wadę. Wykonane z rattanu meble pozostawione w ogrodzie nie są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. W rezultacie wiele osób zaczęło z nich rezygnować na rzecz mebli wykonanych z innych materiałów. Wiele zmieniło się, gdy na rynku pojawił się technorattan.

Meble ogrodowe z technorattanu – za co je cenimy?

Technorattan jest materiałem syntetycznym. To żywica, która składa się z polietylenowych włókien z utrwalaczami promieni UV. Zazwyczaj formowany jest w taki sposób, by przypominać naturalny rattan. Imituje go tak doskonale, że bywa trudny do odróżnienia od naturalnego materiału.

Pierwotnie meble ogrodowe z technorattanu wykorzystywano głównie do aranżacji przestrzeni SPA, hoteli i restauracji. Później pojawiły się też w przydomowych ogrodach, gdzie doskonale spełniają swoją funkcję. Wyróżniają się nie tylko znakomitą prezencją, ale także trwałością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Jego zaletą jest to, że nie odbarwia się pod wpływem promieni słonecznych i nie niszczy wystawiony na działanie mrozu, deszczu, czy śniegu.

Technorattan ma też inne zalety. Jest lekkim materiałem, dzięki temu użytkownicy z łatwością przestawią meble w dowolne miejsce tarasu albo ogrodu. Jest też odporny na zabrudzenia oraz ewentualne przebarwienia na skutek kontaktu z sokiem, kawą albo tłuszczem. Jeśli natomiast pojawią się na nim zabrudzenia, to zazwyczaj będą powierzchowne i łatwe do usunięcia za pomocą wilgotnej ściereczki.

Różne oczekiwania – zróżnicowany asortyment

Warto zwrócić uwagę na to, że meble ogrodowe z technorattanu dostępne są w różnych odsłonach. Inwestor może się zdecydować na pojedyncze egzemplarze albo zestawy mebli, które umożliwią odpoczynek większej grupie osób. Doskonałą alternatywą są meble modułowe. Zbudowane ze specjalnych modułów, które mogą być łączone jak klocki, pozwalają na modyfikacje i zmianę ustawień na wiele różnych sposobów. Dzięki temu duży narożnik może zostać przekształcony w dwa fotele i stolik albo stolik oraz sofę.

Meble ogrodowe z technorattanu mają też zróżnicowaną kolorystykę. Na rynku znajdziemy meble w kolorze białym, czarnym, szarym i brązowym. Stonowane barwy doskonale wpisują w nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń. Sprawiają, że meble wyglądają bardzo elegancko i efektownie. Czy można zastąpić je innymi meblami? – Oczywiście! Przecież do wyboru są też meble drewniane, wykonane z tworzywa oraz metalowe. Jednak zalety, którymi wyróżniają się meble ogrodowe z technorattanu, przekonują coraz więcej użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge