Modny ogród, czyli trendy na 2022 rok

2022 rok wciąż upływa pod znakiem pandemii. Przywykliśmy do trudnych czasów, lecz mimo tego staramy się żyć jak najnormalniej – pracując, odpoczywając i realizując swoje pasje. Szarość dnia codziennego umilamy sobie chwilami relaksu, między innymi w przydomowym ogrodzie.

Zima wciąż trwa, więc spotkania przy grillu i kąpiele słoneczne jeszcze przed nami, za to właśnie teraz mamy świetny czas, by skorzystać z wyprzedaży i poszukać nowych elementów wyposażenia do ogrodu. Co będzie modne w 2022 roku? Na co warto zwrócić uwagę, by przydomową przestrzeń uczynić nie tylko zgodną z trendami, ale i własnymi oczekiwaniami?

Nurt eko wciąż na topie

Z mody nie wychodzi ekologia. Ten trend da się zauważyć w codziennej garderobie, a także we wnętrzach. To co bowiem proponują projektanci ubrani, bardzo szybko znajduje swoje odzwierciedlenie we wnętrzarskich i zarazem ogrodowych aranżacjach. Eko nurt i w tym roku pozostanie z nami, ponieważ walczymy z plastikiem na rzecz stosowania naturalnych surowców.

W ogrodzie, który ma odpowiadać temu trendowi, nie powinno zabraknąć drewnianych mebli ogrodowych. Naturalnych, pozwalających na stworzenie przyjaznej i klimatycznej przestrzeni. Naturalne materiały mają to do siebie, że dzięki nim czujemy ciepło. Drewniana podłoga tarasu, a na niej drewniane meble od Bazkar? Takim połączeniom mówimy zdecydowane tak!

Drewniane elementy wyposażenia są ponadczasowe, efektowne, choć nie brakuje im klasyki. Mogą zaoferować wysoki komfort użytkowania oraz trwałość, o ile są właściwie pielęgnowane. Poza tym doskonale komponują się z dowolną architekturą domu. Mogą wręcz wyrastać z otoczenia przyrody i tworzyć spójną, oczywiście ekologiczną całość.

Poza drewnem możemy się przyjrzeć wiklinie, rattanowi, kamieniowi. Chodzi o to, by było naturalnie, ekologicznie i estetycznie. A to, czy finalny efekt będzie bardziej klasyczny, czy raczej designerski, to już kwestia indywidualna.

Obłe kształty i zaokrąglenia zamiast kantów

W przyrodzie nie występują kanciaste elementy. Zatem w przydomowym ogrodzie, który ma być modny i wygodny w użytkowaniu, również nie powinny się znajdować. To trend kładący nacisk na organikę, czyli właśnie maksymalne zbliżenie do natury. To nie dom, jakiekolwiek budowle i mechaniczne sprzęty mają górować nad ogrodem, lecz przyroda ma być zarówno tłem, jak i pierwszym planem.

W stylu organicznym stosujemy obłe formy, miękkie i opływowe. Unikany kanciastości, której przyroda nie lubi. W ogrodzie ma być przytulnie, klimatycznie, wygodnie. Sprawdzają się otwarte przestrzenie, aby zapewnić dostęp dużej ilości światła i móc postawić na liczne rośliny.

Style Japandi, retro i śródziemnomorski

Musimy pamiętać o tym, że urządzanie ogrodu to niekoniecznie ustawianie wszystkiego symetrycznie, pod linijkę, idealnie. Przecież natura nie jest symetryczna i nie oferuje nam równomiernie ulokowanych ścieżek czy roślin. Zapomnijmy zatem o dopieszczonych projektach przydomowej przestrzeni, skupmy się zaś na swego rodzaju nieładzie.

W tym roku królować w przestrzeniach ogrodowych będą style retro, Japandi i śródziemnomorski – czyli połączenie natury, spokoju, funkcjonalności, minimalizmu, a to wszystko okraszone zaplanowanym bezładem.

Stwórzmy sobie miejsce, w którym czas stanie w miejscu. Codzienność przestanie przytłaczać, a odpoczynek przyniesie uczucie regeneracji. Niech ogród będzie miejscem kontemplacji, spędzania czasu z najbliższymi lub w pojedynkę – jak kto woli. Wykorzystując powyższe wskazówki uda się stworzyć przestrzeń sprzyjającą relaksowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge