Oszczędzanie energii elektrycznej w domu przyszłości

Oszczędzanie jest w modzie i dotyczy rozmaitych aspektów życia. Czemu warto oszczędzać? Ograniczanie wydatków pozwala na zoptymalizowanie domowego budżetu, poprawę sytuacji materialnej, a także stworzenie poduszki finansowej na przyszłość. Okazuje się, że bez trudu można wygenerować znaczące oszczędności w domowym budżecie, wprowadzając do życiowej przestrzeni innowacje technologiczne. Jedną z najkorzystniejszych jest system Smart House.

Smart House – co to takiego?

Systemy Smart House cieszą się coraz większym zainteresowaniem szeregu klientów. Rozwiązania tego typu pozwalają na zintegrowanie zarządzania wszystkich elektrycznymi urządzeniami w całym domu i jego bezpośrednim otoczeniu. Nieważne czy są to oświetlenie, rolety czy zraszacze w ogrodzie – wszystkim można sterować siedząc na kanapie z telefonem w ręku.

Smart House zwiększa komfort funkcjonowania oraz bezpieczeństwo wykonywania wielu codziennych czynności. Dlatego cieszy się wielkim zainteresowaniem wielu klientów. Coraz chętniej produkty tego typu instaluje się już w nowym budownictwie jako standard.

Oprócz większej wygody Smart House sprzyja również domowemu oszczędzaniu. Na czym polega takie oszczędzanie i co możemy zyskać?

Oszczędzanie ze Smart House – mniejsze zużycie mediów i optymalizacja działania

Smart House pozwala nie tylko na zdalne zarządzanie wszystkimi urządzeniami elektronicznym. To także sposób na połączenie poszczególnych instalacji w jeden, zintegrowany system, który działa zdecydowanie sprawniej i efektywniej.

Zdalne sterowanie a oszczędności

Zdalne zarządzenie oświetleniem, ogrzewaniem i szeregiem innych instalacji pozwala wykorzystywać je w zdecydowanie mniejszym stopniu niż w standardowych systemach. Czasami zostawiamy włączone światło lub ogrzewanie, bo po prostu nie chce się nam pójść i wyłączyć poszczególnych urządzeń. Zakładamy bowiem, że i tak niebawem będziemy z nich ponownie korzystać.

Natomiast, jeśli włącznik i wyłącznik mamy zawsze w zasięgu ręki, to chętniej z niego korzystamy i znacząco obniżamy wysokość rachunków.

Dobór idealnych parametrów

Smart House pozwala na stworzenie optymalnych, preferowanych warunków i zapisanie takich ustawień za pomocą dotykowego panelu szklanego, pilota lub aplikacji – produktów, które oferuje na przykład sklep Gajwer.pl.

Co dzięki temu zyskujemy? Przede wszystkim poprawiamy komfort funkcjonowania. Oświetlenie jest w pełni dopasowane do naszych potrzeb, dzięki właściwym scenom świetlnym. Ich działanie polega na zapisaniu konkretnych ustawień każdej z lamp w pomieszczeniu (włączenie lub wyłączenie, dopasowanie natężenia światła). W ten sposób dostosowuje się warunki do różnych potrzeb chwili (np. rodzinnych posiłków, pracy, romantycznej kolacji we dwoje).

Idealne dopasowanie parametrów oświetleniowych sprawia, że tak naprawdę zużywamy znacznie mniej energii elektrycznej. Wystarczy, że zamiast zużywać 100% mocy jednej żarówki wykorzystamy 60%. A proces ten powtórzymy, z każdym domowym punktem świetlnym. Nawet bez znajomości wyższej matematyki widać, że wykorzystanie prądu zdecydowanie spadnie.

Podobnie wygląda sytuacja z zarządzeniem ogrzewaniem. Z pomocą Smart House można optymalnie dobrać warunki do konkretnej sytuacji oraz stworzyć praktyczne harmonogramy grzewcze. Przekłada się to na spore oszczędności w ciągu całego okresu grzewczego.

Czujniki i sensory, czyli dom pod ścisłą kontrolą

W ramach systemu Smart House oprócz samych urządzeń elektrycznych używa się także czujników i sensorów, umieszczanych w różnych częściach domu lub ogrodu.

Najczęściej są to urządzenia reagujące na ruch lub zmrok oraz mierzące temperaturę lub wilgotność powietrza.

Do czego mogą się przydać? Przede wszystkim służą do nieustannego reagowania na zmiany warunków w domu i jego otoczeniu. Jeśli świecące słońce zacznie intensywnie nagrzewać wnętrze, to system wyłączy ogrzewanie. To samo zrobi, gdy postanowimy wywietrzyć pokój i otworzymy okna. Czujniki poinformują o tym fakcie centralny komputer, który wyłączy grzejniki, żeby niepotrzebnie nie marnować ciepła i energii.

Dużą popularnością wśród klientów cieszą się czujniki ruchu. Powszechnie używa się ich w przestrzeniach publicznych w budownictwie wielorodzinnym, na przykład w korytarzach i na klatkach schodowych w blokach. Sprawdzają się także w domach prywatnych, wyłączając automatycznie światła w pomieszczeniach, w których nikogo nie ma.

Smart oszczędzanie dla każdego

Systemy Smart House dają szereg możliwości i sprawiają, że każdy może oszczędzać, nawet nie wychodząc z domu. Komputer pozwala na zdalne sterowanie wszystkimi urządzeniami, co przekłada się na szereg wymiernych korzyści, również w aspekcie finansowym.

Dom przyszłości powoli staje się faktem. Wygląda jednak naprawdę przyjaźnie i może stać się dla nas wielkim wsparciem pod wieloma względami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge