Poduchy na meble ogrodowe – jak wybrać?

Poduchy na meble ogrodowe nie tylko urozmaicają przestrzeń. Przede wszystkim zapewniają większą wygodę korzystania z elementów wyposażenia zielonej przestrzeni. Są praktyczne, ale od tego, czy zostaną właściwie wybrane, zależy ich funkcjonalność. Na co zwracać uwagę, aby cieszyć się estetyką oraz komfortem siedzenia lub leżenia na ogrodowych meblach?

Poduchy na meble ogrodowe – dopasowanie rozmiarami

Poduchy na meble ogrodowe muszą być dopasowane rozmiarami do posiadanych krzeseł, foteli czy leżaków. To ważne, ponieważ zbyt małe poduszki nie zapewnią wygody. Z kolei te za duże będą się zsuwać i spadać. Ostatecznie nie uda się zaznać komfortu podczas odpoczynku, a tekstylne elementy dodatkowe zaczną niszczeć.

Najlepiej nabywać komplety mebli ogrodowych wraz z dołączonymi poduszkami. Można mieć wtedy pewność, że będą one idealnie dopasowane rozmiarami i kształtami. Ponadto to gwarancja spójnej estetyki, a przecież i ten aspekt jest niemało ważny podczas urządzania przydomowej przestrzeni.

Sposób zapinania lub wiązania

Poduchy na meble ogrodowe mogą być zawiązywane na sznureczki. To o tyle wygodne, że łatwo je przymocować do krzeseł, foteli czy leżaków, ponadto długie tasiemki pozwalają na regulację. Podobnie jest z umieszczaniem poduszek, które posiadają szerokie gumki. Tu jednak trzeba mieć na uwadze, że z czasem gumki mogą się nadmiernie rozciągać i przestają spełniać swoje funkcje.

Materiały na poduszki

Poduszki ogrodowe będą zmagały się z rozmaitymi warunki atmosferycznymi. To sprawia, że materiał, z jakiego są wykonane, powinien być odporny na wilgoć, zabrudzenia, a także promienie słońca. Szczególnie słońce operujące latem, które mogłoby wpływać na blaknięcie materiału i wypłowienie kolorów.

Nie da się uniknąć zabrudzeń na tekstylnych poduchach, które są użytkowane na zewnątrz. Dlatego warto szukać tych, które nadają się do prania w całości. Jeszcze wygodniejsza opcja to zdejmowane pokrowce, zapinane na zamek błyskawiczny. Wystarczy je regularnie ściągać i wrzucać do pralki wybierając odpowiedni program, aby po wyjęciu znów były niczym nowe.

Wypełnienie

Poduchy na meble ogrodowe mają zapewniać komfort siedzenia czy leżenia. Z tego względu wybór tych najtańszych, które są wypełnione cienką gąbką, nie przyniesie satysfakcji. Ich niska cena idzie niestety w parze z niską jakością i brakiem komfortu użytkowania. Polecane wypełnienie to pianka poliestrowa, która jest trwała, nie odkształca się, a ponadto dopasowuje do kształtu ciała.

Generalnie wypełnienia syntetyczne lepiej radzą sobie z wilgocią. Wchłaniają jej znacznie mniej niż te naturalne, ponadto szybciej schną. Wysokiej jakości poduchy na meble ogrodowe tego typu, są również przyjazne dla ciała. To ważne, ponieważ na leżakach czy fotelach ogrodowych, szczególnie w sezonie letnim, spędzamy sporo czasu. Materiał, który ma bezpośredni kontakt z naszą skórą, nie może powodować odparzeń, podrażnień, a tym bardziej reakcji alergicznych.

Nie zapominamy o estetyce!

Co z kolorami, deseniami, wzorami? Sprawdzajmy aktualnie trendy w aranżacji ogrodów. Bierzmy pod uwagę również stylistykę zielonej przestrzeni, którą już zastosowaliśmy. Nie zapominajmy o barwach posiadanych mebli ogrodowych. Szukajmy zgodnie z naszymi gustami, ale mając na względzie, że poduchy na meble ogrodowe, poza wygodą, powinny również pięknie się prezentować.

My już wybraliśmy poduszki, które będą przykuwać wzrok, zagwarantują wyśmienity odpoczynek, a przy okazji urozmaicą zieloną przestrzeń. Teraz czas na Was!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge