Poznaj propozycje na nowoczesne i stylowe meble ogrodowe!

Pogoda rozpieszcza. Wiosenna aura kusi, by z garażu lub schowka wyciągnąć meble ogrodowe. Niestety, po sezonie zimowym okazuje się, że nie są one już tak funkcjonalne i estetyczne, jak jeszcze przed rokiem. Kolejny raz musimy się udać na zakupy. Jak wybrać nowoczesne i stylowe meble ogrodowe, by posłużyły znacznie dłużej niż przez jeden sezon?

Nowoczesne z nutą tradycji

Technorattan – nowoczesny materiał. Choć wpisuje się we współczesną, tak modną dziś architekturę zielonych przestrzeni, nie zobowiązuje nas do stosowania go jedynie pośród nowoczesnych ogrodów. Materiał ten bowiem przypomina naturalną plecionkę rattanową. Estetyką może zatem wkomponować się zarówno w surowe i minimalistyczne ogrody, jak i te harmonijne, przyjazne, otaczające wille czy domy przypominające małe dworki.

Technorattan łączy w sobie cechy surowców, które są nowoczesne, modne, trwałe, ale pozostawiają miejsce na nutę tradycji. Wykonane z niego meble ogrodowe charakteryzują się wyjątkowym urokiem, ale to wciąż nie wszystko!

Kapryśna pogoda? Żaden problem!

Drewniane meble ogrodowe nie znoszą wilgoci. Ich lakierowane i barwione powierzchnie są zaś podatne na odbarwienia. Decydując się na ponowne zastosowanie takich elementów wyposażenia po zimowym sezonie, możemy się niemiło rozczarować. Niektóre meble nadają się do odratowania, wystarczy je naprawić, ponownie pomalować i dobrze zabezpieczyć. Dla innych jednak nie ma ratunku.

Z technorattanem jest zupełnie inaczej. Ten surowiec wykazuje odporność na działanie rozmaitych warunków atmosferycznych. Nie odbarwia się pod wpływem silnego promieniowania słonecznego. Nie zmienia swoich właściwości w wysokich czy niskich temperaturach. Ponadto nie trzeba się zmagać z uciążliwym usuwaniem plam po słodkich i kolorowych napojach czy też tłustym jedzeniu. Wystarczy standardowe mycie z użyciem ściereczki i delikatnego detergentu, by się uporać z pozostałościami po imprezie na świeżym powietrzu.

Łączenia z innymi materiałami

Technorattan producenci coraz chętniej łączą z innymi materiałami. Znajdziemy na rynku meble ogrodowe, w których jest on bazą, ale tuż obok znajduje się metalowa konstrukcja. Będą to chociażby stalowe stelaże foteli wykończonych technorattanową plecionką. Na stolikach znajdziemy zaś szkło. Transparentne, dzięki czemu nie zostaje ukryta natura technorattanu, za to całość wydaje się lżejsza, subtelniejsza, jeszcze bardziej elegancka.

Łącząc tak różne surowce, uzyskuje się ciekawe efekty. Meble ogrodowe zachowują swoje praktyczne funkcje, a przy tym wpisują się w skrajnie odmienne propozycje zielonych przestrzeni. Miłośnicy skandynawskich wystrojów, minimalistycznie urządzonych przestrzeni, ale i ci, którzy skłaniają się ku vintagowym propozycjom, nie poczują się zawiedzeni.

Na lata użytkowania

Mamy przed sobą produkty, które są w stanie przetrwać długie lata użytkowania. Nie wymagają konserwacji, impregnacji ani innych dodatkowych zabiegów zabezpieczających. Pozostają zawsze efektowne. Są przy tym wygodne i można je zaopatrzyć w dodatkowe poduszki. Nie sposób zapomnieć o łatwości przenoszenia, a nawet możliwości użytkowania w pomieszczeniach domowych.

Nowoczesne i stylowe meble ogrodowe? W tym sezonie znów skłaniamy się ku technorattanowym propozycjom, które zyskują coraz szersze grono zwolenników. Ich różnorodność, a przy tym uniwersalność sprawiają, że nie sposób przestać marzyć o ogrodzie, który staje się prawdziwym azylem i miejscem o intrygującej urodzie zielonej przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge