Style urządzania wnętrz. Szeroki wybór – szerokie możliwości

Style urządzania wnętrz. Szeroki wybór - szerokie możliwości

Wnętrzarskie inspiracje przydają się najbardziej wtedy, gdy rozpoczynamy remont mieszkania. Przeglądamy wtedy różne style urządzania wnętrz w poszukiwaniu tego, który najlepiej wpisze się w nasze oczekiwania. Nawet jeśli bardzo entuzjastycznie podchodziliśmy do dotychczasowego wystroju naszego mieszkania, to kilku latach może nam się on bardzo znudzić. Gdy nastaje pora na odmianę, warto postawić na coś nowego, ale zarazem doskonale wpisującego się w gust i oczekiwania inwestora. 

Jakie style urządzania wnętrz cieszą się największą popularnością? Od lat chętnie aranżujemy mieszkania w stylu nowoczesnym, skandynawskim i industrialnym. Równie chętnie pojawia się w nich styl klasyczny i art deco.  Kiedy warto zdecydować się na konkretny wystrój?

Minimalistyczne style urządzania wnętrz

Niektóre aranżacje zakładają wprowadzenie do wystroju niewielkiej ilości elementów, co ma zapewnić wnętrzu przestronność i funkcjonalność. Zaliczamy do nich między innymi styl nowoczesny, który cechuje się prostotą i harmonią. Narodzenie się tego stylu wynikało ze zmęczenia bogato zdobionymi wnętrzami. Tutaj elementy dekoracyjne nie występują niemal w ogóle, a aranżacje są piękne w swojej prostocie. Taki wystrój stanowi idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych, które cenią praktyczne i proste rozwiązania.

Minimalistyczne style urządzania wnętrz mają to do siebie, że nie lubią przepychu. I tak styl industrialny, który od nowoczesnego odróżnia się zastosowaniem w wystroju surowych elementów konstrukcyjnych oraz budowlanych, również pozostaje skromny i pozbawiony nadmiaru dekoracji. Styl industrialny chętnie łączy stare, pofabryczne elementy wyposażenia (np. metalowe szafy czy ukryte za metalową kratką lampy) z nowymi meblami. Wprowadza do aranżacji takie materiały jak cegła, beton, drewno i stal. Świetnie sprawdza się w przypadku osób, które lubią surowy wystrój.

Styl skandynawski polecany jest osobom, które cenią ład, porządek i harmonię. Zastosowane w wystroju stonowane, jasne, pastelowe barwy pomagają się wyciszyć i zrelaksować. Choć przez niektóre osoby bywa nazywany stylem zimnym, naszym zdaniem jest wręcz przeciwnie. Znajdujące się w skandynawskich wnętrzach tkaniny i nieliczne, ale przyjemne dla oka dodatki sprawiają, że wnętrze jest przytulne.

Z większą ilością mebli i dodatków…

Nie każdemu jednak minimalizm odpowiada. Niektóre osoby preferują znacznie przytulniejsze wnętrza, w których pojawia się zdecydowanie więcej elementów dekoracyjnych, a w oknach koniecznie firany lub zasłony. Takie style urządzania wnętrz od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Stanowią bezpieczne rozwiązanie dla tych, którym nie po drodze z minimalizmem. Przykładem może być styl klasyczny, który lubi prostotę, ale łączy ją z delikatnie profilowanymi meblami i sztukaterią na ścianie. Dzięki temu wnętrza, w których pojawia się też nieco więcej dodatków dekoracyjnych, wydają się bardziej eleganckie. W podobny sposób aranżowane są wnętrza art deco, w których dostrzeżemy zmysł artystyczny. Pojawiają się w nich unikatowe meble i dodatki, wśród których możemy odnaleźć ciekawe dekoracje aspirujące do dzieł sztuki.

Style urządzania wnętrz dają współczesnym projektantom szerokie pole do popisu. Pozwalają podążać w wybranym kierunku albo łączyć zróżnicowane stylistycznie elementy (eklektyzm).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge