Wielofunkcyjne meble – idealne rozwiązanie do niedużych przestrzeni

Wielofunkcyjne meble - idealne rozwiązanie do niedużych przestrzeni

W przypadku małych mieszkań ogromnym problemem może być zaaranżowanie wnętrza. Ratunkiem stają się wielofunkcyjne meble, dzięki którym pomieszczenie staje się w pełni funkcjonalne, a przy tym pozostaje też estetyczne. Pomimo niedużego metrażu może spełnić wszystkie oczekiwania użytkowników. Jakie meble możemy wykorzystać do jego aranżacji?

Aranżując wnętrze, należy dopasować zastosowane w nim rozwiązania do panujących warunków. Co to oznacza? Jeżeli mieszkanie jest nieduże, możemy mieć trudność z wprowadzeniem do wystroju wszystkich mebli i sprzętów, które są nam niezbędne. Dlatego, zamiast decydować się na wiele różnych modeli, warto w ich miejsce wybrać wielofunkcyjne meble.

Łóżko i półka na książki to już niemal klasyka

Doskonałym pomysłem, który dobrze sprawdza się w sypialni, jest łóżko z wbudowaną z boku  półką na książki. Taka domowa biblioteczka to świetne rozwiązanie dla osób lubiących przed snem zatopić się w lekturze. Dzięki niemu ulubione pozycje można mieć zawsze pod ręką. Zaletą jest spora oszczędność miejsca, bo na takiej półce zmieści się naprawdę dużo książek.

Wielofunkcyjne meble w salonie, a może w sypialni?

Jeżeli największym problemem jest brak odrębnego pomieszczenia, które mogłoby służyć za sypialnię, to również można go rozwiązać. Wystarczy wprowadzić do salonu mebel o wielu funkcjach. Najczęściej jest to ukryte w szafie łóżko, które po schowaniu zostaje przekształcone w meblościankę. Możliwości jest jednak znacznie więcej, bo sprytne rozwiązania (w zależności od tego, które z nich zastosujemy) pozwalają za pomocą kilku ruchów przekształcić łóżko w biurko albo w sofę.

Niewielki metraż pokoju dla dzieci

Piętrowe łóżko, pod którym ukryte jest biurko albo wiele szafek i schowków, to rozwiązanie idealne do pokoju dziecięcego. Takie meble mogą mieć nawet więcej funkcji, bo często poza łóżkiem i biurkiem mają też dobudowaną z boku szafę. W ten sposób na niewielkiej powierzchni mieści się całkiem sporo mebli, a pokój zyskuje funkcjonalność.

Wygodny narożnik z wieloma funkcjami

Wielofunkcyjne meble to także narożniki, które doskonale wpisują się w przestrzeń wypoczynkową salonu. Warto jednak zwrócić uwagę, że, wybierając odpowiedni model, możemy zyskać znacznie więcej funkcji. Poza możliwością komfortowego wypoczynku możemy też wykorzystać narożnik do pracy. Niektóre z ich mają bowiem wbudowane w podłokietnikach gniazda elektryczne, w które można wpiąć ładowarkę laptopa. W podłokietniku może być też ukryta ruchoma konstrukcja, która na czas pracy będzie stanowić dla użytkownika biurko pod laptop. Dodatkowym atutem są wygodne zagłówki i wysuwane podnóżki, które mogą stanowić część takiego mebla.

W ten sposób długo jeszcze można by wymienić istniejące możliwości i ciekawe rozwiązania. Kawowa ława, którą łatwo zamienić w duży, wygodny do spożywania posiłków stół, sofa, która posiada ukryte pod nią dwa wygodne fotele i wiele innych. Wielofunkcyjne meble zyskują na znaczeniu tam, gdzie inwestor musi oszczędzać przestrzeń i przypisać jednemu meblowi kilka różnych zadań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge