Włącznik elektryczny do nowoczesnego wnętrza

Włącznik elektryczny do nowoczesnego wnętrza

Nowe technologie pozwalają na tworzenie niezwykle funkcjonalnych rozwiązań do domu. Włącznik elektryczny przeznaczony do sterowania oświetleniem również może wykazywać takie cechy. W zależności od wybranego modelu może się różnić designem oraz sposobem działania. W wielu przypadkach będzie  wpływał zarówno na wygląd wnętrza, jak i komfort użytkowników.

W większość polskich mieszkań włącznik elektryczny to ten sam klasyczny model, który pozwala sterować oświetleniem poprzez wciśnięcie znajdującego się na nim klawisza. W taki sam sposób możemy zresztą sterować roletami albo żaluzjami. Jednak możliwości, jakie jest w stanie zagwarantować nowoczesny osprzęt, są zdecydowanie szersze. Wśród dostępnych na rynku modeli możemy wybrać bowiem włączniki sensoryczne, sterowanie za pomocą pilota, aplikacji połączonej z domową siecią Wi-Fi, a nawet poprzez połączenie z Wi-Fi z drugiego końca świata.

Włącznik elektryczny a nowoczesne rozwiązania dla domu

Poza klasycznymi włącznikami do sterowania oświetleniem na rynku dostępne są też włączniki sensoryczne. To płasko przylegające do ściany dotykowe panele, które umożliwiają włączanie i wyłączanie światła poprzez delikatne dotknięcie opuszkiem palca znajdującego się na panelu sensora. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne, funkcjonalne i doskonale prezentuje się we wnętrzu. Stylistycznie dotykowy panel współgra z wyglądem nowoczesnej aranżacji i podkreśla jej efektowny design.

Warto jednak zwrócić uwagę, że nowoczesny włącznik elektryczny może być również kompatybilny z pilotem. Dzięki temu użytkownicy sterować światłem mogą nie tylko za pomocą paneli sensorycznych, ale również pilotów. Te dostępne są do kupienia w zestawie razem z włącznikiem albo w późniejszym czasie, kiedy zdecydujemy się na poprawę funkcjonalności wnętrza i podniesienie jego atrakcyjności.

Zdalne sterowanie światłem nie tylko za pomocą pilota

Pamiętajmy o tym, że sterować oświetleniem można też za pomocą aplikacji dostępnych na urządzenia mobilne. To może być na przykład telefon albo tablet. W tym przypadku również może być konieczny odpowiedni włącznik elektryczny, który takie sterowanie umożliwi. Włączniki sterowane przez aplikacje mają wiele zalet. W praktyce takie rozwiązanie pozwala za pomocą jednego kliknięcia na telefonie wyłączyć oświetlenie w całym domu. To sprawdza się doskonale, gdy zaplanowaliśmy wyjście z domu, a nie we wszystkich pomieszczeniach zostało jeszcze wyłączone oświetlenie.

Sterowanie za pomocą aplikacji z pewnością poprawi komfort użytkowania wnętrza, a także bezpieczeństwo użytkowników. Dzięki aplikacji na telefon ci mogą łączyć się z domową siecią Wi-Fi nawet z najodleglejszych zakątków świata. Włączając i wyłączając światło w poszczególnych pomieszczeniach, stwarzają pozory, że w domu cały czas ktoś przebywa. Dzięki temu mogą odstraszyć potencjalnych złodziei, którzy chętnie wykorzystują nieobecność gospodarzy.

Włącznik elektryczny – oprócz powszechnego zastosowania – może wprowadzać wiele udogodnień. Wśród nich warto wymienić: włączane dotykiem, podświetlany panel oraz zdalne sterowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge