Wyspa kuchenna na kółkach – funkcjonalny mebel do każdego domu

Wyspa kuchenna na kółkach - funkcjonalny mebel do każdego domu

Współczesne wnętrza często są dużymi, przestronnymi pomieszczeniami, które pełnią kilka różnych funkcji. Granice pomiędzy nimi mogą się zatem zacierać. Wyspa kuchenna na kółkach jest niedużym, ale bardzo praktycznym meblem. Ustawiona pomiędzy kuchnią a salonem wyznacza granicę pomiędzy nimi, ale nie oddziela ich całkowicie. Dzięki temu osoby, które pozostają w salonie, mogą być w stałym kontakcie z tymi, które przygotowują posiłek w kuchni. Z drugiej strony oba pomieszczenia stanowią odrębne wizualnie przestrzenie.

Wyspa kuchenna na kółkach stanowi doskonałą alternatywę dla stałej zabudowy. Dla wielu osób jest nawet bardziej praktyczna, bo można swobodnie zmieniać jej ustawienie. Jej liczne zalety sprawiają, że jest chętnie wykorzystywana w aranżacji. Z powodzeniem może zastąpić mebel wprowadzony do wnętrza na stałe. Należy jednak pamiętać, że nie da możliwości usytuowania na niej płyty grzewczej albo zlewu.

Wyspa kuchenna i jej liczne zalety

Jedną z największych zalet kuchennej wyspy jest możliwość wizualnego oddzielenie salonu od kuchni. Dzięki temu to, co kryje się za nią, pozostaje niewidoczne dla przebywających w salonie gości. To bardzo ważne, bo pozwala ukryć drobny kuchenny bałagan, jaki pozostaje po przygotowywaniu posiłku, jeśli nie zdążymy wszystkiego uprzątnąć.

Wyspa kuchenna gwarantuje użytkownikom sporo dodatkowego blatu roboczego. To kolejny ważny atut doceniany zwłaszcza przez te osoby, które lubią wspólne, rodzinne gotowanie. Istotna jest nie tylko wielkość blatu, ale również to, że jest łatwo dostępny z każdej strony. Dzięki temu gwarantuje swobodny dostęp większej ilości osób.

Wyspa kuchenna może stać się również wygodnym miejscem do spożywania posiłków. Wystarczy ustawić przy niej hokery. Wysokie barowe stołki umożliwią wygodne delektowanie się kawą i zjedzenie śniadania. Mogą stać się również komfortowym miejscem dla gości.

Wyspa kuchenna na kółkach – dlaczego ją cenimy?

Alternatywą dla wyspy wprowadzonej do aranżacji jako element stałej zabudowy, może być mebel mobilny. Wyspa na kółkach cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ma większość tych samych zalet, co wyspa stała, ale też wydaje się znacznie bardziej funkcjonalna. Jedynym minusem jest to, że nie daje możliwości umieszczenia na niej płyty grzewczej albo zlewu. Z drugiej jednak strony gwarantuje znacznie większą elastyczność.

Mobilna wyspa na kółkach może być swobodnie przestawiana zgodnie z aktualną potrzebą użytkowników. Dzięki temu raz posłuży nam jako mebel ustawiony na granicy kuchni i salonu, innym razem zostanie odsunięta na bok, gdzie może zostać wykorzystana jako szafka ustawiona pod ścianą. Należy również pamiętać, że mobilną wyspę znacznie łatwiej niż element stałej zabudowy usuniemy z aranżacji w ogóle. Dzięki temu możemy zagwarantować więcej przestrzeni we wnętrzu, gdy zajdzie taka potrzeba albo z łatwością pozbyć się wyspy, gdy uznamy, że nie jest nam już potrzebna.

Wyspa kuchenna na kółkach doskonale sprawdza się w wielu sytuacjach. Dzięki licznym zaletom jest coraz chętniej stosowana przez użytkowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge