Zestawy mebli ogrodowych z różnych materiałów – nie tylko funkcjonalność

Meble ogrodowe możemy zakupić zarówno w zestawie, jak i pojedynczo. To, na co się zdecydujemy, zależy głównie od efektu, który chcemy osiągnąć. Oddzielnie kupowane produkty pozwalają tworzyć indywidualne aranżacje w ogrodach. Komplet ma jednak sporo zalet, bo poza funkcjonalnością gwarantuje zachowanie spójności. Przyglądamy się dostępnym zestawom mebli ogrodowych.

Funkcjonalność, spójność i harmonia

Zakup zestawu mebli ogrodowych oznacza, że każdy elementy będzie do siebie pasował. Ponadto nie trzeba wędrować po wielu sklepach ogrodniczych, ani też przeglądać mnóstwa ofert sklepów internetowych, by skompletować zestaw idealny. Jeden zakup oznacza problem z głowy. Dostarczone samodzielnie lub przez kuriera meble ogrodowe, ustawiamy w wybranym miejscu. Jedyne, o co musimy zadbać, to dobór dodatków, które całość czynią jeszcze ciekawszą.

Nierzadko w sklepach poza całymi kompletami oferowane są dodatkowe elementy meblowe, które pozwalają uzupełnić ogrodową aranżację i nadać jej indywidualnego charakteru. Kolekcje mają to do siebie, że zwykle występują w standardowych zestawach. Stół i cztery lub sześć krzeseł. Stolik i ogrodowa kanapa. Im więcej osób korzysta z ogrodowej przestrzeni, tym większej liczby elementów potrzebujemy. W asortymencie tego typu może nam czegoś brakować. Z tego względu warto szukać produktów należących do konkretnej linii, w której znajdują się zarówno zestawy, jak i dodatkowe meble, na przykład podnóżki, pojedyncze fotele, leżaki.

Do kompletu łatwiej dobrać poduszki, które sprzyjają tworzeniu jeszcze wygodniejszych, miękkich siedzisk, jak i koce, którymi można okryć się chłodnymi wieczorami. Gdy każde krzesło czy fotel ogrodowy mają te same rozmiary, kształty i wykończenie, dopasowanie dodatków staje się bardzo proste.

Ogrodowe aranżacje powinny być nie tylko ciekawe, ale i harmonijne. Wprowadzenie chaosu nie jest wskazane, bo działa tak samo niekorzystnie, jak w przypadku wystrojów wnętrz domowych. W ogrodzie zwykle stawiamy na bujną roślinność. Barwne i pachnące gatunki kwiatów, krzewów, rozmaite drzewa. Różnorakość barw jest wystarczająca, dlatego wyważenie w postaci zestawu mebli ogrodowych jest wskazane.

Zestawy z różnych materiałów

Klasyka to zestawy drewnianych mebli ogrodowych. Potrafią zadowolić tradycjonalistów, którzy przy okazji kochają naturalne materiały. Drewno najlepiej wpisuje się w otoczenie przyrody. Jest również dobrym pomysłem, by podkreślić charakter wiejskiego lub rustykalnego ogrodu i klasycznej architektury domu.

Na popularności nie tracą meble ogrodowe wykonane z tworzyw sztucznych. Ich atutem jest lekkość, dlatego z końcem lata, a początkiem pory wilgotnej, deszczowej i chłodnej, mogą znaleźć swoje miejsce w zadaszonej części werandy lub zamkniętej przestrzeni ogrodowej. Potrafią wyglądać bardzo nowocześnie, bo nie brakuje designerskich kształtów, a także niecodziennych, nietypowych propozycji, jak na przykład mebli z przezroczystego plastiku.

Nowoczesne, eleganckie, a nawet luksusowe aranżacje zielonej przestrzeni, dobrze komponują się z metalowymi meblami ogrodowymi. Takie konstrukcje są solidne i wytrzymałe. Ciężkie i masywne, dlatego dobrze sprawdzają się w przestronnych ogrodach. Jeśli zachodzi potrzeba, by przydomowej architekturze nadać nieco lekkości, warto wybierać te rzeźbione, na przykład krzesła z ażurowymi oparciami.

Już nie nowością, ale wciąż modnym i niedocenianym produktem są technorattanowe meble ogrodowe. Niedocenianym, bo ich wysoka cena na początku odstrasza. Ci, którzy przekonają się do nich, wezmą pod uwagę wszystkie zalety i cenne właściwości, będą mogli liczyć na inwestycję w meble, które przetrwają długie lata. Technorattan to tworzywo syntetyczne, utwardzone UV. Oznacza to, że tak wykonane meble są odporne na działanie czynników zewnętrznych. Nie odkształcają się, nie niszczeją, nie blakną. Nie ma znaczenia, czy są użytkowane słonecznym, upalnym latem, czy też chłodną jesienią. Można ich używać nawet przez cały rok, korzystając z odmiennych uroków każdej pory. Atutem tej propozycji jest wygląd zbliżony do naturalnego rattanu.

W komplecie i bez

Zarówno wybór mebli ogrodowych w komplecie, jak i kupowanie pojedynczych sztuk, może przynieść ciekawe efekty aranżacyjne dla naszych ogrodów, werand, tarasów, a nawet balkonów. Wystarczy trochę pomysłu i przyglądania się detalom, które ostatecznie dają szansę na zachowanie tak ważnej spójności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge